Osvětová videa

ÁMOS žákům přehrává krátká osvětová videa, která připravujeme s odborníky a vzdělávajícími organizacemi. Videa každý týden aktualizujeme a tak přinášíme žákům stále něco nového. Všechna videa jsou dostupná také na našem Youtube.

 

JAKÁ TÉMATA ŽÁKŮM VYBÍRÁME?

 

| ZÁKLADNÍ VZDĚLÁNÍ

Děti by měly mít pevné základy v jazyce, matematice, vědě a humanitních vědách, aby se mohly rozvíjet a učit se po celý život (kultura, dějiny, matika, literatura, biologie, sociální vědy, zeměpis).

 

 

| TECHNOLOGIE

V dnešní době jsou technologie součástí každodenního života a děti by měly být obeznámeny s nimi a naučit se je používat. Důležitými tématy jsou kybernetická bezpečnost, programování a digitální gramotnost.

 

| GLOBALIZACE

Děti by měly být obeznámeny s různými kulturami a tradicemi, aby se naučily respektovat rozmanitost a pochopily, jaké jsou výhody spolupráce na mezinárodní úrovni.

 

| ZDRAVÍ

Zdraví je důležitým bodem v životě každého z nás a proto je potřeba k němu děti vést již od útlého věku. 

 

| ENVIRONMENTÁLNÍ VĚDOMÍ

Děti by měly být informovány o významu udržitelnosti a ochrany životního prostředí, aby mohly přispět k udržitelné budoucnosti.

 

| SOCIÁLNÍ DOVEDNOSTI

Děti by měly být vzdělávány v sociálních dovednostech, jako jsou empatie, komunikace a spolupráce, aby mohly efektivně komunikovat a pracovat s ostatními lidmi.

 

| FINANČNÍ GRAMOTNOST

Děti by měly být vzdělány v základech hospodaření s penězi, aby se naučily plánovat své výdaje a řídit své finance v budoucnu.

 

| VOLNÝ ČAS, ZÁBAVA

Děti by měly trávit volný čas různými způsoby, aby si mohly rozvíjet své zájmy a dovednosti. Například: Čtení, sport, umělecké aktivity, hudba, dobrovolnická činnost, výlety, hraní/hraní her.

 

Ukázky videí

Všechna videa si můžete prohlédnout zde.

 

 

 

CO O NÁS ŘÍKAJÍ ŘEDITELÉ ŠKOL?

Ing. Jaromír Šmíd, metodik ICT 
ZŠ a MŠ Msgre B. Staška Domažlice

„S nástěnkou ÁMOS vision jsme opravdu velmi spokojeni a v současnosti řešíme pořízení ještě jedné pro vyučující. Nástěnka je každou přestávku obležena žáky, kteří využívají její funkce a je velkou pomocí i pro vyučující.“

Mgr. Bc. Vladimíra Šimáčková ředitelka
ZŠ a MŠ Praha 5-Zličín

„K tomu, že je naše nově postavená škola hodna 21. století, určitě přispívají i dva panely ÁMOS. Většinou je kolem nich shluk dětí – vyhledávají si rozvrhy, suplování a sledují videa. Děkujeme firmě ÁMOS vision a rozhodně doporučujeme do každé školy!

 

Mgr. Robert Duda, zástupce ředitele 
Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín

„Je to opravdu skvělý informátor, žáci i učitelé si velmi snadno zjistí svůj rozvrh, suplování, jídelníček nebo také odjezd autobusu, vlaku domů. Oceňujeme také možnost umístění fotografií a videí ze školních akcí do galerie nebo spodní smyčky. Metodik prevence také chválí promyšlená preventivní videa. Spolupráce s provozovatelem systému je opravdu skvělá, veškeré dotazy jsou ihned zodpovězeny a případné problémy vyřešeny.“

Mgr. Alena Horáková, ředitelka
ZŠ Ostrožská Nová Ves

„Jsme velmi spokojeni nejen se samotným zařízením, které žáci začali využívat okamžitě. Způsob ovládání je velmi intuitivní, pro žáky je to nástroj, který dobře znají a rádi s ním pracují.

 

 

Unikátní osvětová a vzdělávací videa po celý školní rok.

Přidejte se k dalším 368 moderním školám.

 

Chcete se na cokoliv zeptat? Váháte, jestli se k vám do školy ÁMOS bude hodit?
Nechte nám zprávu a my vám obratem odpovíme. A pokud nechcete psát stačí nám zavolat na 724 70 50 60.