Projekt Safezóna spuštěn i v síti ÁMOS vision

Duševní zdraví ve školních infocentrech

V dubnu se spustil projekt Safezóna. Bezpečné místo pro mladé, kde najdeš informace týkající se duševního zdraví, prevence psychických potíží a odkazy na příslušné organizace.

Cílem projektu je napomáhat dětem a dospívajícím s jejich duševními problémy, které se vinou pandemie za poslední dva roky zhoršily, podle údajů MZČR až o 30 %. Safezóna bude obsahovat 15 důležitých témat, například šikanu, poruchy příjmu potravy nebo osamělost. Děti si budou moci vybrat, který problém je trápí a přečíst si o něm důležité a ucelené informace a budou také schopné určit, zda potřebují kvalifikovanější pomoc. Součástí projektu jsou i pracovní listy, které mohou být využity při výuce a u některých témat jsou připravená i výuková videa.

Od května jsme Safezónu zařadili do vysílání školních infocenter, a to na 277 základních i středních školách po celé ČR!

Součástí aktivit pro školy jsou videospoty, které děti upozorní, s čím jim Safezóna může pomoci. Na první dva, "Šikana" a "Digizávislost" se můžete podívat zde.

Safezóna je projektem komunity Česko.Digital, garanty obsahu jsou také například LOCIKA - centrum pro děti ohrožené domácím násilím, Replug me, Nevypusť duši, Cesta z krize, Linka bezpečí, ČOSIV - Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání nebo Centrum Anabell.

Vloženo Od