Nová ZŠ s novými ÁMOSky

Na pražském Zličíně byla otevřena nová základní škola se dvěma panely ÁMOS vision

V pátek 28. srpna došlo v Praze k významné události. Slavnostně se otevřela základní škola v městské části Zličín. Budova včetně sportovního zázemí a projektu vyšla na necelých 270 milionů korun bez DPH a nachází se v ní celkem 18 klasických tříd, družina, jídelna a další odborné učebny, například hudební, výtvarná, počítačová nebo jazyková.

Celkem může nová základní škola sloužit až pro 540 dětí. Pro děti jsou k dispozici také dva naše informační panely ÁMOS vison. „Moc děkujeme paní ředitelce Vladimíře Šimáčkové za důvěru a spolupráci," řekl Richard Prajsler, jednatel společnosti inpublic group, která panely ÁMOS vision provozuje.

Nadšení z nové vzdělávací instituce neskýrval ani radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral: „Moderní základní škola na Zličíně velice dlouho chyběla. Děti dosud jezdily do škol do sousedních městských částí, což rozhodně nebylo praktické a otevření nové školy je pro nás důležitým milníkem. Tímto pro nás ale práce na Zličíně nekončí, v příštím roce zde plánujeme zahájit stavbu dalších dvou hřišť a oválu, aby se zlepšila lokalita i po sportovní stránce.“ 

 

Zobrazit web
Vloženo Od