ÁMOS vision nechyběl u ocenění Ekoškol v Senátu Parlamentu ČR
Podpora aktivních žáků, odpovědnosti a pozitivních změn ve školách. Právě tyto hodnoty spojují ÁMOS vision a program Ekoškola, jehož slavnostního ocenění jsme se opět zúčastnili.
Když jsme před lety navázali spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA a programem Ekoškola, bylo nám jasné, že máme společný cíl – pomáhat školám vytvářet prostředí, kde žáci nejsou jen pasivními příjemci informací, ale stávají se aktivními tvůrci změn. O to větší radost jsme měli, že jsme i letos mohli být součástí slavnostního předávání mezinárodních certifikací Ekoškola, které se uskutečnilo v Senátu Parlamentu České republiky. Ocenění zde převzalo 62 mateřských, základních a středních škol a také tři skautská střediska.
To, co školy v programu Ekoškola dělají, je nám v ÁMOS vision velmi blízké. Vedou děti k odpovědnosti, spolupráci, samostatnosti a zájmu o dění kolem sebe. Učí je, že i malé kroky mohou přinášet skutečné výsledky. Stejnou filozofii se snažíme podporovat také prostřednictvím ÁMOSek, které školám pomáhají komunikovat důležitá témata, zapojovat žáky do školního života a přinášet inspirativní obsah od odborných partnerů.
Slavnostní vyhlášení pro nás mělo ještě jeden rozměr. Mezi oceněnými školami byla totiž řada těch, které jsou součástí sítě ÁMOS vision. Vidět školy, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, jak získávají prestižní mezinárodní ocenění za svou práci v oblasti udržitelnosti a občanské angažovanosti, bylo pro náš tým velkou radostí. Všem oceněným školám srdečně gratulujeme a děkujeme vzdělávacímu centru TEREZA za dlouholeté partnerství, které pomáhá posouvat české školy správným směrem.