Prevence a osvěta v dopravě

Ve školních infocentrech ÁMOS vision “září“ dopravní výchova

S novým školním rokem jsme zaměřili obsah digitálních školních infocenter na bezpečnost v dopravě ve spolupráci s Policií ČR a BESIP. Ve vysílání "září" spoty s dopravní tematikou a součástí jsou interaktivní testy a kvízy z oblasti dopravní výchovy. Myslíme i na žáky z Ukrajiny, proto budou některé materiály v jejich rodném jazyce. Snažíme se tak přispět jejich integraci v českých školách.  
 

Připravili jsme pro vás přehled obsahu, který je od září součástí školních infocenter. 

 

„Zebra se za Tebe nerozhlédne“ na očích žáků a studentů

Jednou z konkrétních aktivit je preventivní projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, na kterém jsme spolupracovali s Policií ČR. Zebra dětem ve videospotech vysvětluje správné chování v silničním provozu a jak na sebe mají dávat pozor. 

Zaměřili jsme se na bezpečné přecházení, nebezpečí používání sluchátek v silničním provozu, důležitost reflexních prvků a další. 

Spot můžete vidět zde: Zebra se za tebe nerozhlédne

Tisková zprávu o spolupráci vyšla také v Informačním servisu Policie ČR: 
Zebra opět doprovází žáčky na jejich cestě do školy

 

Vzkaz dětem formou SMS spotu od Policie ČR

Dále jsme vytvořili vzkaz pro žáky a studenty formou “sms spotu” s upozorněním na nástrahy v silničním provozu od vedoucí oddělení vzdělávání Policejního prezídia ČR, plk. Mgr. Zuzany Pidrmanové.

Vzkaz můžete shlédnout našem youtube kanále: SMS vzkaz od plk. Mgr. Zuzany Pidrmanové

 

Zásady pro bezpečný pohyb na vozovce i na chodníku

Do vysílání na školních informačních panelech jsme zařadili také spot ze série Prevencí k bezpečí, který vznikl ve spolupráci Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR a Policie ČR.. 

V něm se věnujeme zásadám bezpečného pohybu v silničním provozu. Jde o jízdu na kole, koloběžce klasické i elektrické, bruslích, skateboardu a správné vybavení i důležitá pravidla. Nutnost nosit helmu, dbát na dostatečnou viditelnost, i to jakou cestou se do školy nebo za kamarády vydat. Věděli jste, že do deseti let mohou děti pro jízdu na kole, koloběžce či skateboardu využít chodník?:-) Toto a mnohem více se děti a mládež dozví právě zde..         

I tento spot je možné vidět na youtube kanále ZPMVČR: Prevence do škol - dopravní výchova

 

Bezpečně na silnici s BESIP v českém i ukrajinském jazyce

Další aktivitou, kterou jsme si pro žáky a studenty připravili společně s BESIPem, jsou spoty Bezpečně na silnici. Videa jsou ve dvou verzích, české a ukrajinské.

První díl se zaměřuje na chování v silničním provozu z pohledu chodce, druhý díl se pak věnuje cyklistům, cestujícím v MHD a spolujezdcům v autě.

Všechny části můžete vidět v našem YouTube playlistu: Bezpečně na silnici

 

Testy s Markétinou dopravní výchovou

Pro žáky a studenty jsme do interaktivní části "Funzone" integrovali testy z webového portálu Markétina dopravní výchova, díky kterým si mohou ověřit své znalosti ze silničního provozu.

Na testy se můžete podívat zde: Markétina dopravní výchova

V prvních dnech nového školního roku se staly hitem a během prvních dvou dnů si spot spustilo více než 500 dětí. To nás velmi těší:-)

 

 

Kvíz od PČR

Společne s Policií ČR a ZPMVČR jsme pro žáky a studenty připravili kvíz s šesti otázkami zaměřenými na bezpečnost v silničním provozu.

Tento kviz je dostupný pouze na Ámoskách ve školách. 

Další fotky Ámosek ze škol najdete zde.