Obsah a funkce

Portál usnadňuje komunikaci mezi vedením školy a žáky.

ÁMOS jako informační centrum školy  


 • moderní médium pro sdílení informací
 • vše důležité na jednom centrálním místě pro žáky, učitele, rodiče i návštěvníky škol
 • jednoduchá správa vlastního obsahu díky webové aplikaci, kterou mohou využívat pověření pracovníci školy  
 • obsah zaměřený na prevenci a osvětu, novinky z domova i ze světa včetně aktualit ze školství

Praktické využití   


 • aktuality a novinky z vaší školy, kalendář aktivit, pozvánky na akce a přednášky, kroužky, školní řád, mapa školy, ankety
 • propojení se školními systémy přináší automaticky aktualizované rozvrhy, suplování, plán akcí a jídelníčku
 • nyní lze využít i pro instrukce související s epidemiologickou situací
   

Schéma a základní prvky portálu   
 


Funkce portálu vám usnadní práci 


 

Rozvrhy a suplování

Podstata ÁMOSe je propojení na informační systém školy. Bakaláři, Škola On-line a další. Rozvrhy, suplování, jídelníčky tak mají žáci a studenti k dispozici vždy aktuální.
Díky portálu již není třeba informace tisknout a můžete tak nahradit současné papírové nástěnky.

Médium pro školní informace

Školy využívají panel pro představení vlastního obsahu, který chtějí prezentovat žákům, učitelům, rodičům a dalším návštěvníkům. Nejčastěji se jedná o aktuality, aktivity školy, kalendář akcí, školní soutěže, kroužky, důležitá upozornění, dny otevřených dveří, nebo pravidla chování v době mimořádných situací. .  

Webová aplikace pro jednoduchou správu 

Součástí systému je webová aplikace, díky které máte možnost spravovat obsah panelu. Vkládat tak můžete dokumenty, obrázky, fotky, videa i webové stránky. Vše jednoduše a on-line. Využít lze například pro den otevřených dveří kdy můžete využít celou plochu obrazovky pro jeden velký motiv s informacemi pro návštěvníky. 

Prevence a osvěta

Obsah je zaměřen na prevenci a osvětu, podporu vzdělávání, společensky odpovědné aktivity, školní soutěže pro děti a mládež, volbu povolání a kariéru. Obsah je tvořený ve spolupráci s odbornými garanty.
​​​Vysílání je doplněno o informace z kultury a sportu, aby byl obsah pro mládež atraktivní. 


 


Zaměření obsahu na osvětu


Obsah tvoříme s odborníky a profesionály ve svých oborech. Přehled partnerů najdete zde. Informace podáváme atraktivní formou, aby žáci neměli pocit nějakých mravokárců nebo nepříjemných autorit. Osvěta se tak stává přirozenou a samozřejmou součástí jejich životů. Ukázky obsahu.
 

Preventivní aktivity

Ve vysílání podporujeme preventivní aktivity a portál je tak užitečným pomocníkem i pro metodiky prevence. Aktivně spolupracujeme s odborníky v této oblasti a také se zřizovateli škol.

 

​​​​​​DOTYKOVÝ PANEL

 • Interiérové provedení
 • Displej o úhlopříčce 50"
 • Bezpečnostní sklo se stupněm ochrany IK08
 • SpeciálnÍ dotyková folie
 • Ocelová konstrukce
 • Součástí panelu je operační systém

 


Dotyková zóna s užitečnými funkcemi


 

ZE ŠKOLY  Prostor pro školní informace. Webové stránky školy, aktuality, kontakty, školní časopis, školní řády.

ROZVRHY A SUPLOVÁNÍ  Díky propojení se školními systémy Bakaláři, Škola online a dalšími mají žáci k dispozici aktuální rozvrhy a suplování. 

JÍDELNÍČEK Napojení na jídelníček, který ve vaší škole využíváte. Webové stránky, systémy Strava.cz, iCanteen, E-jídelníček a další.

FUN ZONE  Zde mají žáci možnost procvičit svoji představivost, logiku, paměť. Podpora neformálního a inovativního vzdělávání, školních soutěží.

ZPRAVODAJSTVÍ A POČASÍ  Články a reportáže studentské redakce. Aktuální počasí s lokální předpovědí pro jednotlivé regiony v ČR.

PORADNA A POMOC  Seznam organizací, které dětem mohou pomoci v různých životních situacích. Mapa lokální krizové pomoci. Videa zaměřená na osvětu.

PRO UČITELE  Obsah zaměřený pro učitele. Aktuality ze školství díky portálu Řízení školy online, tipy na zajímavé vzdělávací zdroje.

KAM NA ŠKOLU A KARIÉRA  Specializovaný obsah pro základní a střední školy. Přehled škol a oborů; praxe, brigády a stáže pro SŠ.

INSPIRACE  Zajímavé tipy na mimoškolní aktivity, kulturní a sportovní akce. Integrované jízdní řády pro žáky a studenty. Vítáme vaše nápady.


Realizace plné zkušeností.
Chcete portál i do vaší školy? Neváhejte se na nás obrátit. Vysvětlíme, poradímě, dodáme.

Chci nezávaznou prezentaci