Obsah a funkce

Součástí portálu je kvalitní a pestrý obsah s mnoha funkcemi pro školáky

Obsah pro školáky  

Základem kvalitní obsah, který je připraven přímo pro školní prostředí. Součástí je mnoho zajímavých funkcí, které jsou užitečné pro žáky, studenty, učitele i další návštěvníky školy. To potvrzují ředitelé škol i naši partneři
 

Obsah horní videozóny

V horní zóně digitálního portálu rotují videospoty zaměřené na prevenci, osvětu, společensky odpovědné aktivity. Vysílání je doplněno o novinky, informace z kultury a sportu, aby byl obsah vždy zábavný a pro mládež atraktivní. Žáci se dozví také o školních soutěžích. Obsah pravidelně aktualizujeme každé dva týdny podle aktuálních trendů. Levou horní části obrazovky zdobí logo vaší školy.

 

Spodní dotyková zóna

Spodní část informačního portálu využívají školy pro představení vlastního obsahu, který chtějí prezentovat žákům, učitelům i rodičům. Nejčastěji se jedná o aktivity školy, kroužky, důležitá upozornění, dny otevřených dveří či fotky ze soutěží. Vaše škola jistě ocenní propojení dotykové zóny s informačními a jídelními systémy, ať už s Bakaláři, Škola Online, Jídelna.cz, iCanteen, Strava.cz nebo E-jídelníček. 


 


Zaměření obsahu

Věříme, že jde o nejlepší způsob, jak předcházet problémům v životě mladých žáků a studentů. Informace proto podáváme velmi zábavnou a hravou formou, aby žáci neměli pocit nějakých mravokárců nebo nepříjemných autorit. Osvěta zcela zapadá do jejich technologického okruhu a stává se tak přirozenou a samozřejmou součástí jejich životů. Ukázky obsahu.
 

Preventivní aktivity

Ve vysílání podporujeme preventivní aktivity a portál je tak užitečným pomocníkem i pro metodiky prevence. Aktivně spolupracujeme s odborníky v této oblasti a také se zřizovateli škol.

 

Hlavní témata    

 • Prevence sociopatologických jevů
 • První pomoc a prevence mimořádných událostí
 • Dopravní výchova a bezpečnost
 • Prevence šikany a kyberšikany
 • Bezpečí na internetu
 • Finanční gramotnost
 • Poruchy příjmu potravy
 • Drogová prevence a prevence kriminality
 • Udržitelný rozvoj a ekologie
 • Studentské praxe, stáže, brigády
 • Podpora technických oborů a řemesel
 • Další vzdělávávcí aktivity 
 • Školní soutěže 

Nejsme v tom sami! Seznamte se s našimi partnery


Dotyková zóna s užitečnými funkcemi

ZE ŠKOLY  Prostor pro školní informace. Webové stránky školy, aktuality, kontakty, školní časopis, školní řády.

ROZVRHY A SUPLOVÁNÍ  Integrované školní systémy s automatickou aktualizací. Bakaláři, Škola online a další.

JÍDELNÍČEK Napojení na jídelníček, které ve vaší škole využíváte. Webové stránky, systémy Strava.cz, iCanteen, E-jídelníček a další.

FUN ZONE  Zde mají žáci možnost procvičit svoji představivost, logiku, paměť. Podpora neformálního a inovativního vzdělávání, školních soutěží.

ZPRAVODAJSTVÍ A POČASÍ  Články a reportáže studenstké redakce. Aktuální počasí s lokální předpovědí pro jednotlivé regiony v ČR.

PORADNA A POMOC  Seznam organizací, které dětem mohou pomoci v různých životních situacích. Mapa lokální krizové pomoci. Videa zaměřená na osvětu.

PRO UČITELE  Obsah zaměřený pro učitele. Aktuality ze školství díky portálu Řízení školy online, tipy na zajímavé vzdělávací zdroje.

KAM NA ŠKOLU A KARIÉRA  Specializovaný obsah pro základní a střední školy. Přehled škol a oborů; praxe, brigády a stáže pro SŠ.

INSPIRACE  Zajímavé tipy na mimoškolní aktivity, kulturní a sportovní akce. Integrované jízdní řády pro žáky a studenty. Vítáme vaše nápady.


Realizace plné zkušeností.
Chcete portál i do vaší školy? Neváhejte se na nás obrátit. Vysvětlíme, poradímě, dodáme.

Chci nezávaznou prezentaci